نمایشگاه ادوات کشاورزی و محصولات غذایی در دامغان دایر می شود

نمایشگاه ادوات کشاورزی و محصولات غذایی در دامغان دایر می شود

به گزارش خبرنگار مهر، رضا زارع زاده بعداز ظهر دوشنبه در نشست خبری خود با خبرنگاران ضمن تشریح برنامه های چهارمین جشنواره ملی پسته که در روزهای ۲۲ و ۲۳ شهریور ماه به میزبانی هلال احمر دامغان برگزار خواهد شد، تاکید کرد: در این دوره از جشنواره چهار سفیر و کاردار از کشورهای چین، روسیه، افغانستان و ونزوئلا، کشاورزان، کارشناسان، تولید کنندگان و فعالان اقتصادی و صنعتی حوزه تولید و عرضه این محصول در دامغان به عنوان مهد پسته ایران و جهان، حضور خواهند داشت و این فرصتی است تا نمایشگاه ادوات کشاورزی و تولیدات داخلی به نمایش گذاشته شود.

وی افزود: نمایشگاه عرضه محصولات، ادوات و تجهیزات بخش کشاورزی دامغان با نگاه ویژه به تولید و عرضه پسته، برگزاری آیین شکر گذاری و تشکیل کارگاه های آموزش و بحث تجارت جهانی در حاشیه دو روز برگزاری چهارمین جشنواره ملی پسته برگزار خواهد شد.

دبیر چهارمین جشنواره ملی پسته دامغان خاطر نشان کرد: برگزاری این جشنواره فرصتی بزرگ محسوب می شود تا سرمایه گذران بخش کشاورزی بتوانند در استان سمنان سرمایه گذاری کنند چرا که زمینه برای این کار فراهم است.

زارع زاده از پیگیری جدی برای به ثبت جهانی رساندن محصول استراتژیک و طلای سبز پسته دامغان خبر داد و افزود: این امر از مهمترین ره آوردهای برگزاری سه دوره جشنواره ملی پسته است که امیدواریم هرچه زودتر محقق شود.

وی با اشاره به کسب تجارب و دستاوردهای بسیار مثبت سه دوره از برگزاری این جشنواره در سالیان گذشته افزود: از دستگاه های اجرایی شامل جهادکشاورزی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انتظار داریم در برگزاری هرچه بهتر این جشنواره که مورد اقبال مردم و کشاورزان قرار گرفته همکاری و عزم خود را برای این همکاری جزم کنند.

پیش بینی می شود ۴۰ هزار تن محصول پسته در دامغان برداشت شود که از این میزان ۵۰ درصد به صورت تازه فروشی و ۵۰ درصد باقیمانده در ۱۰۵ صنایع تکمیلی این شهرستان فرآوری و بسته بندی می شود.